معرفی بازار شوش تهران

دسته بندی: دسته‌بندی نشده
13 مهر 1400
معرفی بازار شوش

بدون‌ شک یکی از بهترین بازارهای شهر تهران برای خرید لوازم آشپزخانه و ظروف پذیرایی بخصوص ظروف کریستالی، بازار شوش است. این بازار در جنوب تهران و در محدوده خیابان شوش قرار دارد که قطب محصولات آشپزخانه و لوازم خانگی می باشد.

اگر تازه عروس هستید و قصد تهیه جهیزیه با کیفیت خوب و قیمت مناسب را دارید شاید بد نباشد سری به این بازار بزنید. تنوع بی‌نظیر ظروف پذیرایی و لوازم آشپزخانه در بازار شوش به شما امکان انتخاب و خرید لوازم جهیزیه‌ی دلخواه و مطابق با تمکن مالی و سلیقه شخصی‌تان را می‌دهد.

در این مطلب می‌خواهیم شما را بیشتر با بازار شوش آشنا کنیم و راه‌های دسترسی به این بازار بزرگ و محصولات عرضه شده در آن را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.


راهنمای مطالعه متن:


تاریخچه پیدایش بازار شوش تهران

شوش، نام یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است که در منطقه ۱۵شهرداری واقع شده است. بیشتر قسمت‌های این محله را خانه‌هایی با بافت قدیمی تشکیل داده‌اند؛ محله شوش تهران یا همان شیبر دارای کوچه‌های تنگ و خانه‌های فرسوده بسیاری می‌باشد. خانه‌هایی که امروزه اکثر آن‌ها در حال بازسازی هستند.

این محله قدیمی از سمت شمال به خیابان شوش (منطقه ۱۲ شهرداری تهران) منتهی می شود. این خیابان در امتداد خود میدان شوش را در پیش دارد که یکی از خروجی‌های آن به سمت بازار شوش (خیایان صابونیان) امتداد دارد. این بازار قدیمی از دیر باز مکانی برای خرید و فروش لوازم آشپزخانه و ظروف پذیرایی و بخصوص ظروف شیشه و بلور (کریستال) بوده است.

امروزه و با شکل گیری پاساژها و مراکز خرید متعدد (مجتمع‌های تجاری) در این محله و خیابان‌های منتهی به میدان شوش چون کاخ جوانان، دشتبان زاده و بخصوص خیابان صابونیان که به راسته بلور فروشان نیز مشهور است؛ این بازار را به قطب محصولات و لوازم آشپزخانه و دکوری منزل تبدیل نموده است.

میدان شوش سال 1338


آدرس و مسیر رفتن به بازار شوش

بازار شوش یکی از بزرگترین بازارهای لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه واقع در شمال غربی منطقه ۱۶ شهرداری و در ناحیه جنوب تهران واقع گردیده است.

به دلیل قرار گرفتن این بازار در محدوده کنترل طرح ترافیک؛ پیشنهاد ما برای بازدید، خرید و فروش در بازار شوش از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. اگر قصد رفتن به بازار با خودرو شخصی دارید شما میتوانید در روزهای عادی هفته از ساعت ۱۶ و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۳ وارد محدوده کنترل طرح ترافیک شده و امور خود را انجام دهید.

آدرس شماره ۱:


خیابان غفاری به سمت بخارایی – انتهای زارعی – خیابان صابونیان


آدرس شماره ۲:


بزرگراه بعثت (شرق به غرب) – خروجی به سمت فدائیان اسلام  – خیابان صابونیان


آدرس شماره ۳:


بلوار قیام شمشیری – میدان شوش – خیابان صابونیان


ساعت کاری بازار شوش:

ساعت کار بازار شوش تهران در روزهای عادی (غیر از پنجشنبه و جمعه) از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ شب می‌باشد. در نیمه دوم سال که فصول سرد سال است، فروشندگان از ۹ صبح تا ۱۹ شب فعالیت می‌کنند و دست فروش ها از ساعت ۱۶ در راسته اصلی بازار بساطشان را پهن می کنند. ساعت کاری روزهای پنج شنبه و جمعه، از ساعت ۹ الی ۱۵ عصر است. روزهای تعطیل رسمی اغلب پاساژها و مغازه داران تعطیل هستند و سایر روزها نیز تا ساعت ۶ عصر بیشتر فعالیت نمی‌کنند.


اطلاعات مسیریابی به بازار شوش:

در ادامه اطلاعات و لینک مسیریابی به بازار شوش تهران را با اپلیکیشن‌های ویز، نشان، گوگل مپ و بلد برای شما قرار دادیم تا با یک کلیک بتوانید به این بازار براحتی سفر کنید.

توجه: قبل از کلیک بر روی لینک‌های زیر دقت داشته باشید که حتما اپلیکیشن مسیریاب بر روی گوشی شما نصب باشید.

بازار شوش تهران در نقشه گوگل مپ:

موقعیت جغرافیایی (لوکیشن) شوش و آدرس دقیق این بازار را می‌توانید در نقشه گوگل مپ مشاهده کنید.

 


اطلاعات دسترسی با مترو، تاکسی، اتوبوس و وسایل نقلیه شخصی

۱ : دسترسی با قطار :

ایستگاه راه آهن | اتوبوس و تاکسی های مستقیم به میدان شوش ( مجتمع در نزدیکی ایستگاه مترو )

۲ : دسترسی با مترو :

 • خط کهریزک به تجریش | ایستگاه مترو شوش – تاکسی خط کیانشهر تقاطع خیابان بخارایی – تاکسی خط شوش خیابان صابونیان
 • خط آزادگان به قائم | ایستگاه مترو راه آهن – اتوبوس و تاکسی های مستقیم به میدان شوش ( مجتمع در نزدیکی ایستگاه مترو )

۳ : دسترسی با اتوبوس :

خاوران ایستگاه خیام ایستگاه دروازه غار – اتوبوس پایانه بلوار قدس ایستگاه مهدیه

۴ : دسترسی با تاکسی:

مترو شوش از قطار پیاده شده و تاکسی‌ها و یا خطی‌های جلوی ایستگاه شما را در خیایان صابونیان (جلوی مجمتع تجاری نور) پیاده خواهند کرد.

۵ : خودرو شخصی : 

دشت آزادگان بزرگراه تندگویان بزرگراه بعثت – خروجی به سمت فدائیان اسلام – خیابان صابونیان

۶ : سفر با اسنپ و تپسی :

شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن‌های اسنپ و تپسی براحتی و پس از جستجوی بازار شوش در نقشه آن؛ تاکسی کرایه خود را درب منزل سوار شوید و به این بازار عزیمت کنید.


تصاویر داخلی از بازار و مغازه‌ها

در ادامه تصاویری را از نمای بیرونی و داخلی این بازار را به نمایش میگزاریم تا بیشتر با این بازار بزرگ لوازم آشپزخانه آشنا شید.

 • برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ روی آنها کلیک کنید.

تصاویر داخلی پاساژ و بازار شوش تهران


پارکینگ‌های عمومی بازار شوش

در بازار شوش چندین پارکینگ عمومی وجود دارد که به صورت خصوصی و دولتی اداره می شود.

 • پارکینگ عمومی مرکز خرید مهتاب محل مناسبی برای پارک وسیله نقلیه شماست.
 • خیابان دشتبان زاده نیز برای پارک ماشین‌های شخصی شما معمولا فضایی را دارد.
 • در ابتدای خیابان فدائیان اسلام و اول بازار صابونیان یک پارکینگ خصوصی قرار دارد.
 • در داخل خیابان صابونیان چند پارکینگ (گاراژ خاکی) و پارکینگ پاساژ میلاد و در خیابان کاخ جوانان پارکینگ پاساژ نور قابل استفاده است.
 • البته پارکینگ‌های بیشتری هم در بازار وجود دارد اما این پارکینگ ها در دسترس تر و نزدیک به معابر اصلی اطراف بازار هستند.

مراکز خرید، پاساژها و مجتمع تجاری

مجتمع تجاری اداری جهان، مجتمع تجاری اداری نام آوران تاج، مجتمع تجاری الماس بلورین، مجتمع تجاری اداری الغدیر، مجتمع تجاری اداری میلاد، مجتمع تجاری خان‌محمدی، مجتمع تجاری قصر بلور، مجتمع تجاری مهتاب، مجتمع تجاری رضایی، مجتمع تجاری نور، مجتمع تجاری شهرداری، مجتمع تجاری ایرانیان، مجتمع تجاری نگین، مجتمع تجاری پردیس، پاساژ ناصر، مرکز خرید کیش، مرکز خرید لاهیجان، مرکز خرید جهیزیه ایران، بازار کریستال نایی، پاساژ آبگینه و دیگر مراکز تجاری که در حال ساخت است.

 • برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ روی آنها کلیک کنید.

مجتمع تجاری جهیزیه بازار شوش تهران


اصناف فعال و محصولات عرضه شده

بازار شوش تهران بخش وسیعی از بدنه ی فروش عمده و خرده‌ی محصولات و لوازم خانگی کشور را تحت پوشش خود قرار داده است.
تنوع در بازار شوش آنقدر زیاد است که هر فردی با هر سلیقه ای و البته با هر قیمتی می تواند از اینجا خرید کند. علاوه بر بلور و کریستال در این بازار انواع سرویس‌های پلاستیکی و لوازم و خرد و ریز آشپزخانه، لوازم دکوری شیک و فانتزی، اسباب بازی، سیسمونی و ظروف کودکان، گل مصنوعی و گلدان، لوازم پخت و پز و هر محصولی که مربوط به جهیزیه عروس و یا دکوراسیون منزل است یافت می شود.

در این راسته همچنین می‌توان اجناسی همچون ظروف چینی، لوازم دکوری سلطنتی، سرویس پلاسکو، لوازم و ظروف جهیزیه عروس، ظروف بلور و کریستال، ظروف استیل، سرویس قابلمه و ماهیتابه، گل مصنوعی، ظروف سرامیکی، لوازم فانتزی آشپزخانه، سرویس قاشق و چنگال، روتختی عروس، لوازم برقی آشپزخانه و … را خریداری کرد؛ احتمالا تا کنون متوجه شده اید در این بازار ظرف های بلوری و کریستالی از بقیه کالا‌ها رایج تر هستند، به همین دلیل این بازار را بازار بلور فروش ها نیز می نامند.


خدمات رفاهی و تجاری بازار

در بازار شوش تهران پاساژ‌هایی وجود دارد که هر کدام از این مجتمع‎‌ خرید‌ها دارای پارکینگ، آسانسور، پله برقی، سرویس بهداشتی، رستوران و فود همچنین بانک سپه، بانک پارسیان، عابر بانک (َATM) و … می‌باشند که جهت رفاه هرچه بیشتر شما مشتریان و بازدیدکنندگان محترم به خدمت گرفته شده‌است.

 • برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ روی آنها کلیک کنید.

رستوران بازار شوش


باربری و تیپاکس اطراف بازار

عمده باربری‌های تهران به شهرستان که در کلان شهر تهران فعالیت دارند در محدوده بازار شوش قرار دارند. باربری‌هایی همچون وطن، جهانگیر، آهن، ترقی، جاوید ترابر، پیشتاز بندر، تهران بار و … که در مطلبی به توضیح آن به صورت مفصل خواهیم پرداخت.

 • لینک مقاله معرفی باربری‌های شوش (به زودی)

همچنین اطلاعات تیپاکس شعبه بازار شوش که در یکی از مجتمع‌های خرید این بازار واقع شده است؛ نیز به شرح زیر است.

 • ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه ساعت ۹ الی ۱۸/ پنجشنبه ۹ الی ۱۳
 • آدرس: تهران، منطقه ۱۶، میدان شوش، خیابان صابونیان، مجتمع تجاری الماس، طبقه دوم، واحد ۶۰۸
 • شماره تماس: ۰۲۱۵۵۳۷۸۷۲ – ۰۲۱۵۵۳۳۷۳۶۶

تیباکس خیابون صابونیان پاساژ الماس بلورین


مکان‌های گردشگری نزدیک به بازار شوش

 • بوستان‌های شوش، میثاق، بهاران، اسفند، حقانی و پارک گلستان در نزدیکی بازار شوش
 • کاروان سرای خانات در فاصله ۱٫۸ کیلومتری بازار شوش
 • مسجد و مدرسه حکیم باشی (آقا محمود) در فاصله ۳٫۲ کیلومتری بازار شوش
 • حمام نواب در فاصله ۳٫۶ کیلومتری
 • مسجد و مدرسه معیر الممالک در فاصله ۳٫۷ کیلومتری بازار شوش
 • خانه مستوفی الممالک در فاصله ۶ کیلومتری بازار شوش

معرفی کسبه، آدرس و شماره تماس

رسانه تبلیغاتی شوش مارت این امکان را برای شما فراهم نموده تا بتوانید بدون نیاز به حضور در شلوغی بازار و آلودگی شهر، تمامی محصولات عرضه شده در بازار و فروشندگان دست اول آنها را در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی و ویدئویی زیر مجموع مشاهده نموده و ضمن اطلاع از جزئیات فروش و قیمت محصولات، با فروشنده‌ی دست اول کالا به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید.


آدرس فروشندگان بازار شوش تهران

صفحه محصول:

شما می‌توانید برای اطلاع از آدرس و هویت جغرافیایی فروشندگان فعال در بازار به وبسایت شوش مارت مراجعه کنید. در صفحه هر محصول اطلاعات فروشنده اعم از آدرس، دکمه استعلام قیمت، کانال تلگرام و شماره های تماس قرار دارد و شما می‌توانید با استفاده از این اطلاعات فروشگاه مورد نظر خود را بهتر بشناسید.

صفحه محصول شوش مارت

 

صفحه فروشگاه:

همچنین می‌توانید در صفحه هر فروشگاه و با کمک اپلیکیشن‌های مسیریابی که در صورت ثبت در وبسایت به آدرس هر فروشنده متصل می‌شوند به راحتی و در عرض چندثانیه بهترین مسیر برای رسیدن به فروشگاه را در گوگل مپ و سایر اپلیکیشن ها رصد و مسیریابی کنید.

وبسایت شوش مارت و شبکه‌های پیام رسان و ویدئویی داخلی و خارجی نیز بهترین منبع برای معرفی جدیدترین محصولات، فروشندگان و خدمات عرضه شده در این بازار نیز به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمات رسانی و پوشش بازار می باشد.

صفحه فروشگاه وبسایت شوش مارت


خدمات غیر‌حضوری بازار شوش

شوش مارت | رسانه تبلیغاتی بازار شوش در پلتفرم‌های مختلفی نظیر وبسایت، کانال تلگرام، پیج اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی و ویدئویی زیر مجموع، به معرفی گستره وسیعی از کالاهای متنوع عرضه شده در بازار شوش از جمله اکسسوری و لوازم خانه و آشپزخانه، لوازم دکوری و تزئین دکوراسیون، ابزار آلات و لوازم کاربردی، ظروف و لوازم آشپزخانه، سرویس های سرو و پذیرایی و … می‌پردازد.

همچنین این مجموعه تبلیغاتی زمینه‌ساز ارتباط مستقیم با تامین‌کنندگان این محصولات در بازار می‌باشد و شما می‌توانید عرضه‌کنندگان کالای مورد نظر خود را در اقصی و نقاط کشور پیدا نموده و با آنها همکاری نمائید. ارتباطی که منجر به کاهش فاصله تامین تا مصرف می‌گردد و بدون شک موجب صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها می‌گردد.

وبسایت شوش مارت:

شما می‌توانید محصولات دلخواه خود را در وبسایت شوش مارت که با جستجوی بسیاری از کلمات جایگاه خوبی در فضای گوگل را به خود اختصاص داده است را مشاهده و بررسی کرده و با کمک اطلاعات تماس موجود در هر صفحه محصول با فروشنده آن به راحتی ارتباط برقرار کنید و در صورت تمایل محصول را خریداری نمایید.

وب‌سایت شوش مارت

کانال تلگرام شوش مارت:

با توجه به اینکه عمده فروشندگانی که با ما همکاری دارند فعالیت خود را مبتنی بر پیام رسان تلگرام پیش می‌برند و محصولات خود را در کانال‌ تلگرام شوش مارت قرار می‌دهند؛ این کانال مرجعی بسیار مناسب برای معرفی و عرضه محصولات عمده در سرتاسر کشور می‌باشد و شما می‌توانید عمده هر محصولی را که برای مغازه یا فروشگاه خود می‌خواهید در این کانال جستجو و بررسی کنید. با فروشنده آن ارتباط برقرار نموده و خرید خود را انجام دهید.

کانال تلگرام بازار شوش

پیج اینستاگرام شوش مارت:

قیمت روز محصولات عمده، لایو بازارگردی و اختصاصی فروشگاه‌ها و معرفی عمده فروشان اصناف مختلف را می‌توانید در پیج اینستاگرام شوش مارت مشاهده کنید. در این پیج شما می‌توانید اطلاعات بسیار خوبی در خصوص بازار‌های عمده کالای آشپزخانه و لوازم خانگی تهران داشته باشید و عمده فروشی های فعال در این بازارها را بهتر بشناسید.

پیج اینستاگرام بازار شوش

مقالات مرتبط

15 اسفند 1399
پاساژ نور بازار شوش تهران

پاساژ نور بازار شوش تهران

پاساژ نور بازار شوش مرکز خرید نوساز، با ۱۰ طبقه تجاری واقع در محله باغ آذری و خیابان صابونیان...

ادامه مطلب
26 بهمن 1399
پاساژ الماس بلورین بازار شوش تهران

پاساژ الماس بلورین بازار شوش

پاساژ الماس بلورین مجتمع تجاری نوساز، با دوازده طبقه (۴ طبقه همکف) واقع در محله باغ آذری و خیابان...

ادامه مطلب
19 فروردین 1400
درب دوم مجتمع تجاری ایرانیان بازار شوش

پاساژ ایرانیان بازار شوش

پاساژ ایرانیان بازار شوش مجتمع تجاری نوساز، با پنج ۵ طبقه واقع در محله باغ آذری و خیابان صابونیان...

ادامه مطلب

نظرات کاربران